Galvanické a vakuové pokovení

PRECIOSA, a.s.
Závod 4, Turnov

Technologie a vybavení

Vakuové pokovování

K pokovení výrobků je užívána metoda vakuového napařování kovů. Ve vysokém vakuu lze nanášet velmi tenké kovové vrstvy  na široké spektrum podkladových materiálů. Nanesená vrstva kovu  přesně kopíruje povrch výrobku. Pokovením se docílí vytvoření reflexní vrstvy nebo  dekorativního kovového vzhledu - chromování.

Vakuové pokovování je vhodné pro výrobky z plastických hmot, lamináty, fólie, lehké kovy, sklo a další materiály. Touto technologií nelze pokovovat materiály s porézní strukturou, znečištěné a mastné povrchy. Nejčastěji používaným materiálem pro vakuové pokovení je hliník (Al). Touto technologií lze nanášet i další ryzí kovy, jako je měď, nikl, chróm, stříbro, zlato atd. Pro zvýšení trvanlivosti pokovu a užitných vlastností výrobků aplikujeme povrchové krycí laky s vysokou mechanickou a chemickou odolností.

Galvanické pokovování

Moderní galvanická linka, která umožňuje pokovovat i větší předměty.

Nabízíme dekorativní pokovení ocelových a mosazných dílů. Základní antikorozní vrstvou je galvanický nikl, který aplikujeme pod mosaz, 24 karátové zlato a dekorativní chrom. Niklování lze využít i jako finální dekorativní vrstvu. Poniklované a pomosazené komponenty kataforeticky lakujeme.